Sıkça Sorulan Sorular

Gilaburu, böbrek ve idrar yollarındaki(üreter) taşların çözünmesine(erimesine) ve atılımına, aynı zamanda taş oluşumunda etkili olan oksidasyon ve hücre tahribatlarında tedaviye yardımcı doğal bir bitki ekstresidir. Gilaburu, içerisinde yüksek antioksidan kapasite ve antimikrobiyal potansiyel ihtiva eder. Antioksidan kapasitesi polifenolik içeriğindendir. Ayrıca vitamin K, viburnin, isovalerik asit, salik asit, reçine ve kendine has kokuyu veren valerik asit içermektedir.

Gilaburu, Süleyman Demirel Üniversitesi’nde 2013 yılında başlatılan deneysel hayvan çalışmasında, idrarda sitrat miktarını artırdığı ve kalsiyum ve oksalat miktarlarını azalttığı, antioksidan enzimleri artırdığı bilimsel verileri tespit edildi. Bu çalışmalar sonucunda böbrek ve idrar yolları taşlarının tedavisinde faydalı olabileceği sonucuna varıldı.Bu sonuçlar  histopatolojik düzeyde de gösterildi.

Viburnum Plus + Power, Gilaburu bitkisinden elde edilmiş doğal ve özel bir formülasyondur. Tadı ekşimsi olup herhangi bir koruyucu, katkı maddesi kullanılmadan sıvı, kapsül ve tablet formlarında sunulmaktadır.

viburnum plus power gilaburu otu içeren böbrek taşı için takviye edici gıdalar

23.ULUSAL ÜROLOJİ KONGRESİ:  https://acikerisim.sdu.edu.tr/xmlui/handle/123456789/24132

viburnum plus power gilaburu otu içeren böbrek taşı için takviye edici gıdalar

11.ULUSAL ENDOÜROLOJİ KONGRESİ:  http://tara.sdu.edu.tr/vufind/Record/97003/Description

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın.